2 sposoby na pokonanie elektryzowania się włosów podczas czesania

0
foto:Dmitry A/shutterstock.com

Elektryzowanie się włosów jest jedną z przypadłości, których w zasadzie nie da się uniknąć. Zwłaszcza zimą, kiedy powietrze w mieszkaniach jest przesuszone za sprawą grzejących kaloryferów, bardzo trudno zapanować nad włosami i utrzymać ich prawidłowe nawilżenie. Efekt ten potęgują czapki, szaliki i swetry z domieszką syntetycznych włókien, a także niewłaściwa pielęgnacja włosów.

W okresie zimowym musimy przede wszystkim szczególnie dbać o nawilżenie naszych włosów. Pomocne będą tu maski i odżywki nawilżające, ale też odpowiednia dieta i picie dużych ilości wody.

Jeśli mimo odpowiedniej, starannej pielęgnacji twoje włosy elektryzują się podczas czesania, zdradzimy ci dwie metody, które przyjdą ci z pomocą w tej sytuacji:

Płyn do płukania

Spokojnie, nie będziemy płukać nim włosów. Do miski wody wlej dwie łyżki płynu do płukania i w tak powstałej mieszance wypłucz dokładnie grzebienie. Po takiej kąpieli nie będą powodowały elektryzowania się włosów podczas czesania!

Płukanka z octu

Płukanka z octu, tak samo jak płyn do płukania tkanin, ma działanie antystatyczne, a w dodatku działa antybakteryjnie – pomoże więc utrzymać czystość twoich grzebieni i szczotek. Przygotuj płukankę w proporcjach: 2 łyżki octu na litr wody i zanurz w niej grzebień.

Oprócz płukanek, które są doraźną pomocą w przypadku elektryzowania się włosów, pamiętaj o regularnym, dokładnym czyszczeniu szczotek i grzebieni. Nagromadzone na nich resztki środków do stylizacji i cząsteczki brudu mogą potęgować efekt elektryzowania!