10 sposobów na uwydatnienie skrętu loków

0

Jeśli twoje włosy są kręcone z pewnością wiesz doskonale ile pracy trzeba włożyć, żeby skręt wyglądał efektownie. Kręcone z natury włosy są z reguły suche, niezdyscyplinowane, często puszące się i naprawdę trudne w pielęgnacji. Jednak warto poświęcić im trochę uwagi, bo odpowiednio pielęgnowane odwdzięczą się pięknym, miękkim skrętem, którego pozazdrości ci niejedna koleżanka.


Jak więc należy traktować kręcone włosy?

Poznaj 10 niezawodnych sposobów, dzięki którym loki będą twoim powodem do dumy!

1Odpowiednie suszenie

Zapomnij o tarciu włosów ręcznikiem! Jeśli chcesz uniknąć splątanych, matowych włosów, które w dodatku mają skłonność do elektryzowania się, zamiast ręcznika wykorzystaj bawełniany t-shirt. Po myciu odciśnij w niego włosy, a potem zostaw na chwilę na ramionach, żeby mógł wchłonąć nadmiar wilgoci z włosów.

2Właściwy grzebień

Kręcone włosy rozczesuj grzebieniem o grubych, szeroko rozstawionych zębach. Zapomnij o małych, gęstych grzebyczkach, które szarpią włosy i sprawiają, że zamiast loków masz na głowie puch!

3Nawilżanie

Kręcone włosy są z natury bardziej suche niż pozostałe. Zaopatrz się w nawilżające maski do włosów i używaj ich kilka razy w tygodniu po myciu. Możesz stosować również domowe sposoby na nawilżanie włosów, jak choćby maski z dodatkiem żelu aloesowego.

4Odpowiednie kosmetyki

Źródło: shutterstock.com.

Wybieraj kosmetyki przeznaczone dla włosów kręconych. W drogeriach znajdziesz szampony, odżywki, maski, kremy i wiele innych produktów stworzonych specjalnie dla loków. Podkreślą one skręt twoich włosów, ujarzmią je, ułatwią rozczesywanie i sprawią, że z uśmiechem będziesz spoglądać w lustro.

5Stylizacja

Jeśli suszysz włosy suszarką, używaj dyfuzora. Jest to specjalna nakładka, która pomoże ci podkreślić skręt twoich loków a jednocześnie nie sprawi, że włosy będą wyglądały jak dzika lwia grzywa.

6Zabezpieczenie na noc

Pocieranie włosami o poduszkę podczas spania sprawia, że się plączą, kruszą i elektryzują. Kręcone włosy najlepiej jest związać na noc w luźnego, wysokiego koczka. Pamiętaj, że upięcie musi być na tyle luźne, żebyś go nie czuła! Inaczej może nadwyrężyć cebulki włosów i osłabić je.

7Wybór akcesoriów

Zapomnij o cienkich silikonowych gumeczkach, które wyrwą ci połowę włosów podczas rozplątywania ich! Używaj miękkich frotek lub gumek bez metalowych elementów. Zamiast wsuwek pomyśl o wkrętkach – nie będą wyrywały włosów a fryzura upięta z ich pomocą będzie trwalsza.

8Odpowiednie cięcie

Kręconym włosom służy cieniowanie. Warstwy pięknie podkreślają skręt i zmuszają włosy do kręcenia się na całej długości. Loki ścięte na prosto, bez cieniowania, mają tendencję do optycznego zniekształcania głowy na kształt trójkąta, tworząc fryzurę przyklapniętą na górze, rozszerzającą się ku dołowi.

9Prostowanie

Unikaj prostownicy jak ognia! Nie dość, że dodatkowo przesuszy twoje włosy, to przysporzy ci niepotrzebnego stresu – wystarczy odrobina wilgoci w powietrzu i zamiast gładkiej tafli będziesz miała na głowie szalony puch.

10Modelowanie

Aby uwydatnić skręt włosów, nie musisz wcale używać lokówki! Wystarczy, że wilgotne włosy zwiniesz w ślimaczki i rozpuścisz po wyschnięciu. Możesz też po umyciu wgnieść we włosy piankę, która dodatkowe podkreśli loki.