10 sposobów na elektryzujące się włosy

0
foto: Roman Samborskyi/shutterstock.com

Elektryzujące się włosy to problem, którego zimą doświadcza niemal każda z nas. Elektryzowanie dopada nas już jesienią, kiedy chłodny wiatr zmusza nas do założenia szalika. A kiedy temperatury spadają poniżej zera i nie da się już dłużej unikać czapek, problem ten jeszcze się nasila. Oczywiście można by zniwelować go nosząc przez całą zimę gładko spięte włosy… Ale niestety mało która z nas prezentuje się korzystnie we fryzurze tego typu. No i oczywiście nie po to zapuszczamy latami włosy, żeby ukrywać je przez całą zimę!

Na szczęście istnieją metody, które mogą pomóc nam w walce z elektryzowaniem się włosów. Niektóre z nich są naprawdę banalne! Warto wypróbować każdą z nich, aby odnaleźć tą, która sprawdzi się u nas idealnie. Poznajcie 10 sposobów na elektryzowanie się włosów!

1Odżywki

foto: Alliance/shutterstock.com

Pierwsza rzecz jaka przychodzi nam do głowy na myśl o problemach z włosami. Wybieraj te nawilżające, wygładzające lub te dodające objętości. Raczej unikaj produktów bez spłukiwania, żeby dodatkowo nie obciążać włosów.

2Spłukiwanie chłodną wodą

foto: Yuganov Konstantin/shuttertsock.com

Po umyciu spłucz włosy chłodną wodą, która sprawi, że łuski włosa się zamkną, a włosy staną się gładsze i mniej podatne na elektryzowanie.

3Wycieranie

foto: NinaMalyna/shutterstock.com

Po myciu nie trzyj włosów ręcznikiem! Najlepiej zawiń je w bawełniany t-shirt, żeby odsączyć nadmiar wody.

4Płukanki

Szczególnie octowa płukanka może pomóc zwalczyć elektryzowanie. Zrób ją w proporcjach łyżka octu jabłkowego na litr wody i spłucz włosy po myciu.

5Suszenie

foto: Dean Drobot/shutterstock.com

Przede wszystkim pamiętaj, żeby dokładnie wysuszyć włosy przed wyjściem z domu. Najlepiej suszyć włosy chłodnym strumieniem powietrza, a jeśli nie masz czasu przełącz suszarkę na chłodny nawiew przynajmniej na chwilę pod koniec suszenia. Pomocna będzie też funkcja jonizacji, która za zadanie ma neutralizować dodatnie ładunki, które sprzyjają elektryzowaniu się włosów.

6Kosmetyki

foto: Thana Thanadechakul/shutterstock.com

Zaopatrz się w serum lub krem, stworzony specjalnie w celu ograniczenie elektryzowania się włosów. Minimalną ilość produktu nakładaj na suche włosy po umyciu i w momencie, kiedy widzisz, że włosy zaczynają się elektryzować. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić z ilością!

7Czesanie

foto: VGstockstudio/shutterstock.com

Unikaj plastikowych szczotek i grzebieni. Najlepiej zaopatrz się w profesjonalne narzędzia przeznaczone dla specjalistów. Twoje włosy będą ci wdzięczne!

8Płyn elektrostatyczny przeznaczony do tkanin

foto: prasit2512/shutterstock.com

Spryskaj nim czapki od wewnątrz, szaliki i swetry.

9Krem do rąk

foto: Maryna Pleshkun/shutterstock.com

W sytuacji kryzysowej, kiedy jesteś poza domem a włosy nieznośnie się elektryzują, posmaruj dłonie kremem do rąk i przeciągnij nimi po włosach. Chwilowa ulga gwarantowana.

10Wilgotne powietrze

foto: Yury Stroykin/shutterstock,com

Pamiętaj o utrzymaniu wilgotności powietrza w mieszkaniu! Powietrze przesuszone pod wpływem kaloryferów sprzyja elektryzowaniu się włosów i równie niekorzystnie wpływa na cerę.