Trójwymiarowy kłos – niesamowita fryzura krok po kroku

0
foto:HighKey/shutterstock.com

Kłos jest jednym z najpiękniejszych, a przy tym najprostszych splotów. Jeśli jeszcze nie wiecie jak go zrobić, koniecznie zobaczcie nasz tutorial. Jeśli natomiast zaplatanie kłosa macie już opanowane, na pewno spodoba wam się fryzura, z którą przychodzimy do was dziś. Jest to trójwymiarowy kłos!

Trójwymiarowy kłos jest odrobinę trudniejszy w wykonaniu niż kłos klasyczny, dlatego zanim się za niego zabierzemy, upewnijcie się, czy klasyczny kłos nie sprawia wam już trudności. W przeciwnym razie poćwiczcie go kilka razy, żeby nabrać wprawy. Zrobione? Super, przejdźmy do kłosa w wersji dla zaawansowanych.

Jak zrobić trójwymiarowy kłos?

1Krok 1

Związujemy włosy w kucyka.

2Krok 2

Dzielimy go na 2 części.

3Krok 3

Z pierwszej części oddzielamy cienkie pasmo włosów, dzielimy je na pół, w środek wkładamy główne pasmo i dokładamy obie połówki do przeciwnego pasma włosów.

4Krok 4

Powtarzamy to samo z drugiej strony: ze skraju głównego pasma wydzielamy cienkie pasemko, dzielimy je na pół, w środek wkładamy pasmo główne a połówki dokładamy do pasma przeciwnego. Jeśli nie jest to dla was do końca zrozumiałe, obejrzyjcie filmik kilka razy na spokojnie, dopóki nie zrozumiecie na czym polega ten ruch.

5Krok 5

Powtarzamy cały czas tą samą czynność, naprzemiennie – raz po jednej, raz po drugiej stronie. Kiedy dojdziemy do końcówek naszym oczom ukaże się niesamowity, oryginalny, trójwymiarowy kłos!