Rumianek + słońce = blond włosy!

0
foto: aidart/shutterstock.com

Czy testowałyście kiedyś któryś z babcinych sposobów na rozjaśnienie włosów? My bardzo chętnie wracamy do polecanych przez nasze babcie sposobów na wszystko i niejednokrotnie zaskakują nas efekty. W czasach sprzed internetu, kiedy cała wiedza przechodziła z ust do ust, sprawdzone porady były na wagę złota i po prostu się je zapamiętywało. Nic dziwnego, że nasze babcie są w stanie bez mrugnięcia okiem podsunąć (oczywiste, wydawałoby się) rozwiązanie na wszelkie domowe problemy.

Taką właśnie babciną poradę mamy dla was dziś. Polecamy wam domowy sposób na rozjaśnienie włosów!

Jak rozjaśnić włosy domowym sposobem?

Z pewnością słyszałyście już o rozjaśniających właściwościach rumianku. Ale czy miałyście okazję przetestować je na własnej głowie? Jeśli nie, spróbujcie naszej metody, a wasze włosy mogą pojaśnieć nawet o 2 tony!

Płukanka z rumianku

Przede wszystkim musimy zaopatrzyć się w suszony rumianek. Może być taki w torebkach lub po prostu susz. Zaparzamy rumianek w proporcjach około 2 torebki na 1 litr wody. Po ostygnięciu naparu spłukujemy nim umyte włosy.

Sam rumianek nie da nam jeszcze tak spektakularnych efektów. Aby uzyskać widoczne rozjaśnienie, po spłukaniu włosów naparem musimy wystawić głowę na 2-3 godzinki na słońce. Najlepiej przeprowadzić cały proces latem, kiedy bez problemu możemy wyjść na zewnątrz z mokrą głową.

Kiedy zobaczymy efekty?

Natychmiast! Już po pierwszym zabiegu włosy mogą stać się o ton jaśniejsze, a kolejne zabiegi pogłębią ten efekt.

Co myślicie o tym sposobie na rozjaśnianie włosów? A może macie na to swoje, sprawdzone metody?