Orzechowa płukanka – przyciemnij włosy domowym sposobem!

0
foto:ZlataMarka/shutterstock.com

Kiedy nie jesteś w pełni zadowolona ze swojego koloru włosów, pierwszą myślą, jaka przychodzi ci do głowy, jest zarezerwowanie wizyty u fryzjera. Ale czy wiesz, że wcale nie musisz decydować się na chemiczną koloryzację, jeśli chcesz zmienić kolor włosów o 2-3 tony? Istnieją naturalne sposoby zarówno na rozjaśnienie jak i przyciemnienie włosów. Nie dość, że bez problemu wykonasz je samodzielnie w domu, to jeszcze niektóre z nich, w przeciwieństwie do farbowania, mają właściwości odżywiające włosy! Korzyści mogą więc być podwójne.

Dziś pozostaniemy w temacie przyciemniania włosów. Zdradzimy ci jeden z najlepszych domowych sposobów na uzyskanie włosów ciemniejszych o kilka tonów.

Orzechowa płukanka

Orzech włoski bogaty jest w białko i kwasy Omega -3, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju naszych włosów, warto go więc na stałe wprowadzić do codziennego jadłospisu. Jednak to, co będzie nam potrzebne do wykonania płukanki, to nie orzech sam w sobie, lecz jego łupina.

Jak wykonać płukankę z łupin orzecha?

Bardzo prosto. Po wydłubaniu orzeszków ze środka, skruszone łupiny wrzucamy do wrzątku i gotujemy pod przykryciem przez około 30 min. Po tym czasie odcedzamy łupiny a napar pozostawiamy do ostygnięcia.

Jak używać płukanki przyciemniającej?

Po umyciu i odżywieniu włosów ulubiona maską lub odżywką, zanurzamy je w misce z naparem i płuczemy przez kilka minut. Po tym czasie osuszamy włosy ręcznikiem i pozostawiamy do wyschnięcia lub też suszymy suszarką.

Kiedy będą widoczne efekty?

Twoje włosy będą ciemniejsze już po pierwszym płukaniu, a efekt ten będzie się pogłębiał z każdym kolejnym zastosowaniem orzechowej płukanki. Jeśli zaprzestaniesz używania płukanki, ciemniejszy kolor będzie się stopniowo wypłukiwał – tak jak farba. Dla trwałych efektów warto więc stosować płukankę regularnie. Ale uwaga! Orzechowa płukanka może mieć właściwości przesuszające włosy, w okresie stosowania jej warto więc zadbać o intensywne ich nawilżenie.