Holograficzne włosy: nowy trend nie dla każdego?

0
holograficzne włosy
foto: Africa Studio/shutterstock.com

Do niedawna takie efekty mogłyśmy podziwiać co najwyżej na głowach bohaterek kreskówek. Dziś holograficzna koloryzacja staje się rzeczywistością. Należy do fryzur bardzo wymagających i daje nierzeczywisty, bajkowy efekt. Holographic hair to alternatywa dla osób, którym znudziły się tradycyjne odcienie blond.

To coś więcej, niż popularna ostatnio tęcza na włosach. W koloryzacji #holographichair chodzi nie tylko o to, aby na włosach było wiele kolorów, ale przede wszystkim, żeby przenikały się one w niezwykle subtelny sposób. Można więc uznać, że mamy tu do czynienia z nieco bardziej wyrafinowaną wersją #rainbowhair. Kolory mają grać ze światłem i dawać mieniący się efekt hologramu. Istotne, aby tłem dla tej koloryzacji był bardzo jasny, zimny odcień blondu (najczęściej są to po prostu siwe włosy).

 

 

Mimo swej subtelności, trend prezentuje się bardzo odważnie. Z pewnością nie jest to fryzura do pracy czy szkoły. Jej wykonanie jest również dosyć czasochłonne. No i nie chciałybyśmy widzieć, jak na tej fryzurze “prezentują się” odrosty…;)

Dobrze zrobiony efekt holograficzny to fryzura bardzo wymagająca. Z pewnością nie jest to trend dla każdego. Aby wykonać ten rodzaj koloryzacji, musisz mieć nie tylko z natury bardzo jasne włosy (naprawdę ciężko będzie sztucznie je rozjaśnić, aby zachowały dobrą kondycję). Włosy muszą być również w idealnym stanie. Jeśli są zniszczone, przesuszone, rozdwojone – nie ma co liczyć, że to się uda.

Czy można wykonać #holographichair samemu? Na Instagramie, Pintereście i Youtubie znajdziesz całą masę inspiracji, a nawet filmiki krok po kroku. My jednak odradzamy samodzielny eksperyment. Aby uzyskać naprawdę udany efekt hologramu, potrzeba pracy naprawdę doświadczonego fryzjera. Przede wszystkim nie są to zwykłe pasemka: kolory muszą się przenikać bez pozostawienia wyraźnych granic między nimi. Również dobór odpowiednich odcieni i rodzajów farb wymaga w tym przypadku fachowej wiedzy eksperta.

Zastanawiasz się jak osiągnąć ten efekt? Poszukaj inspiracji na Youtube:

 

 

A Ty odważyłabyś się na taką koloryzację? Koniecznie zostaw swoją opinię w komentarzu!