Fryzury dla cienkich włosów – inspiracje

0
Cienkie włosy
foto: Africa Studio/shutterstock.com

Cienkie włosy są wyjątkowo problematyczne. Często nie chcą się układać, brak im objętości, bywają przyklapnięte i bez życia. W dodatku ich końce strączkują się kiedy włosy są rozpuszczone, a w związanych najbardziej widać jakie są cienkie.

Czy jest więc ratunek dla osób nieobdarzonych grubymi włosami? Czy istnieją fryzury, w których cienkie włosy będą prezentować się korzystnie? Na szczęście styliści fryzur mają swoje triki i sposoby, aby optycznie nadać objętości i życia cienkim włosom. Zobaczcie nasze propozycje – czy nie wyglądają świetnie?

Lekko wycieniowany bob będzie zawsze dobrym wyborem. Pamiętajmy jednak, żeby różnica długości między przodem a tyłem fryzury nie była zbyt wyraźna – unikniemy dzięki temu cienkich, wiszących z przodu pasm. Kilka refleksów w jaśniejszym kolorze nada fryzurze głębi.

Jaśniejsze pasemka optycznie zagęszczą nasze włosy, a wystrzępione pasma na karku dodadzą fryzurze życia.

Modelowanie włosów na okrągłej szczotce sprawi, że będą uniesione u nasady i sprężyste, co jest bardzo pożądanym efektem w przypadku cienkich włosów! Jednak przy takiej stylizacji włosy nie powinny być za długie, inaczej oklapną pod własnym ciężarem.

Przedziałek na środku sprawi, że żadna strona nie będzie wyglądała nienaturalnie cienko.

Delikatne wycieniowanie nawet dłuższych włosów pozwoli nam uzyskać fryzurę pełną energii, dynamiczną, która nie będzie smętnie zwisała z tyłu.

Fale, loki, artystyczny nieład – to wszystko doda nam super objętości! Jeśli dołożymy do tego jasne refleksy, efekt może przerosnąć oczekiwania!

Koloryzacje typu ombre, sombre – z jaśniejszym dołem będą dobrym wyborem dla cienkich włosów. Jasny kolor w dolnych partiach fryzury doda jej objętości!

Zaprzyjaźnijmy się z nieładem na głowie – dzięki niemu zapomnimy co to przyklapnięte włosy.

Macie jakieś sprawdzone fryzury dla cienkich włosów?