Czerwone włosy – komu pasuje ta odważna koloryzacja?

0
foto:Piotr Krzeslak/shutterstock.com

Czerwony kolor kojarzy nam się z ognistym temperamentem, wyrazistą osobowością i odwagą. Osoba o tym kolorze włosów z pewnością nie wtopi się w tłum i nie przejdzie niezauważona. Jest to kolor zarezerwowany dla oryginalnych postaci, artystów i buntowników. Pominąwszy kwestię charakteru, jest też szereg cech wyglądu, dzięki którym możemy stwierdzić, czy czerwony kolor włosów będzie dla nas odpowiedni czy nie. Chcecie wiedzieć, czy byłoby wam w nim do twarzy?

Komu pasuje czerwony kolor włosów?

  • osobom o idealnej cerze. Musimy mieć świadomość, że czerwony kolor włosów  “wyciągnie” na wierzch wszystkie niedoskonałości i zaczerwienienia na naszej twarzy, jeśli więc stan naszej cery pozostawia wiele do życzenia, czerwone włosy nie są dla nas najlepszym wyborem.
  • osobom o regularnych rysach twarzy. Mocny kolor włosów potrafi wyostrzyć rysy twarzy i nadać im całkiem nowego charakteru.
  • osobom o jasnej karnacji. Czysta czerwień najlepiej sprawdzi się o osób o jasnej cerze. Osoby o ciemniejszej karnacji powinny wybrać odcienie mahoniowe, burgundowe, głębokie i ciemniejsze.

Komu nie pasuje czerwony kolor włosów?

  • osobom o cerze pełnej niedoskonałości i przebarwień. Chyba, że bierzecie pod uwagę codzienne wykonywanie ciężkiego, tuszującego makijażu.
  • osobom o ostrych rysach twarzy, które nie chcą ich bardziej uwydatniać.

Nawet jeśli kierując się powyższymi wskazówkami jesteście w stanie stwierdzić, że czerwony kolor jest dla was odpowiedni, polecamy najpierw przymierzyć się do niego, zanim podejmiecie decyzję o metamorfozie. Pomocna będzie czerwona peruka, lub zmywalne pianki koloryzujące. Przydatna może też okazać się analiza kolorystyczna przeprowadzona przez stylistę. Poeksperymentujcie z odcieniem zanim wybierzecie ten konkretny!