Curlformers – loki bez użycia ciepła

0
foto:Volodymyr Tverdokhlib/shutterstock.com

Znacie curlformers? Te kolorowe sprężynki pozwolą nam uzyskać piękne loki bez użycia ciepła! Wreszcie wygodny sposób na pokręcenie włosów bez narażania ich na zgubny wpływ wysokiej temperatury. Jak działają, gdzie można je dostać, ile kosztują? Czytajcie dalej, aby poznać odpowiedzi na te pytania!

Zestaw curlformers składa się z kilku/kilkunastu sprężynek i haczyka, który ułatwia ich zakładanie. Sprężynki są dostępne w różnych rozmiarach, w zależności od tego jakiej długości są nasze włosy i jakie loki chcemy uzyskać.

Podstawowe zestawy, składające się z kilku sprężynek i haczyka znajdziemy w popularnych drogeriach, a ich koszt to kilkanaście złotych. Jeśli wasze włosy są gęste, być może będziecie potrzebować większej ilości sprężynek – w takim wypadku lepiej rozejrzeć się w sklepach internetowych.

Jak działają curlformers? Dowiecie się z poniższego filmiku:

Sprężynki najlepiej zakładać na lekko wilgotne, lecz niezbyt mokre włosy. Po nałożeniu możemy przyspieszyć proces kręcenia, susząc nawinięte włosy ciepłym nawiewem suszarki, lecz równie dobrze możemy zostawić curlformers na głowie na całą noc – są na tyle miękkie, że nie powinny utrudniać nam snu.

Po zdjęciu sprężynek wystarczy przeczesać włosy palcami i burza loków gotowa!

Co myślicie o tej metodzie kręcenia włosów? A może macie swoje sposoby na loki bez użycia ciepła?