5 zasad pielęgnacji czerwonych włosów

0
foto:Olga Ekaterincheva/shutterstock.com

Czerwone włosy, choć piękne i oryginalne, wymagają wyjątkowej pielęgnacji i cierpliwości. Czerwony kolor jest bowiem jednym z najszybciej wypłukujących się z naszych włosów! Aby zachować jego intensywność potrzebne jest częste odświeżanie koloryzacji, co z kolei może nie przysłużyć się kondycji naszych włosów. Na szczęście są sposoby, które pomogą nam wydłużyć okres pomiędzy kolejnymi koloryzacjami. Poznajcie je!

  1. Czerwony barwnik jest szczególnie wrażliwy na promieniowanie słoneczne. Pamiętajmy więc o używaniu kosmetyków ochronnych i starajmy się chować włosy przed słońcem pod kapeluszem lub czapką.
  2. Chlorowana woda również sprzyja wypłukiwaniu się barwnika. Idąc na basen pamiętajmy o czepku, a włosy zwiążmy ciasno na czubku głowy.
  3. Zbyt częste mycie włosów – oczywiście nie należy go celowo unikać, jednak starajmy się przedłużać lekko czas pomiędzy jednym a drugim myciem.
  4. Odżywki pielęgnujące kolor – znajdziecie je w każdej drogerii. Stosowane regularnie sprawią, że dłużej będziecie się cieszyć intensywna czerwienią włosów.
  5. Unikaj zbyt ciepłej wody. Czerwone włosy najlepiej myć w letniej, nie za gorącej, ale też nie za chłodnej wodzie.

A jakie są wasze sposoby na przedłużenie trwałości czerwonych włosów?