3 fryzjerskie triki, które powinnaś poznać

0
foto:Kostyazar/shutterstock.com

Styliści fryzur mają swoje małe tajemnice, dzięki którym są w stanie sprawić, że nasze włosy wyglądają zjawiskowo. Szkoda, że tak niechętnie się nimi dzielą! Nic w tym jednak dziwnego, nikt z nas nie pokazuje chętnie jakie asy ma w rękawie. Mimo to udało nam się poznać aż 3 tajne sposoby fryzjerów na świetnie wyglądające włosy. Poznajcie je, stosujcie na co dzień i poczujcie różnicę!

1Wałki

Niby żadna nowość, każda z nas ma je w swojej łazience. Ale przyznajcie, nie korzystacie z nich za często, prawda? Wałki są świetną alternatywą dla modelowania na okrągłej szczotce. W domowych warunkach wystarczy założyć kilka wzdłuż szczytu głowy – od czoła aż po czubek. Zróbcie to, kiedy włosy są w 90% suche i zostawcie do całkowitego wyschnięcia. Spryskajcie włosy lekko lakierem, zanim ściągniecie wałki. Po ich ściągnięciu wystarczy przeczesać włosy palcami i fryzura gotowa – gwarantowana objętość i miękko, naturalnie układająca się grzywka.

2Olejek arganowy

O ile na co dzień używamy go do olejowania włosów, tak niewiele z nas wie, że kropla roztarta w dłoniach i nałożona na wysuszone włosy, nada im piękny połysk!

3Suchy szampon

Na co dzień stosujemy go do odświeżenia włosów, nie ma jednak lepszego sposobu na objętość, której potrzebujemy na wieczorne wyjście! Idealne rozwiązanie, gdy musimy uczesać się samodzielnie na imprezę.