5 najczęstszych pytań i odpowiedzi na temat włosów

0
najczęstsze pytania na temat włosów
foto: Monomoon/shutterstock.com

Włosy każdej z nas są inne i wymagają innego traktowania. Nawet jeśli mogłoby się wydawać, że razem z przyjaciółką macie ten sam typ włosów i te same z nimi problemy, może okazać się, że te same kosmetyki będą działały na was zupełnie inaczej. Nic w tym dziwnego – włosy to kwestia bardzo indywidualna i ich widoczne cechy nie są jedynymi, które je określają. Są jednak pewne problemy, które dotyczą każdego rodzaju włosów i pewne przypadki, w których rozwiązania sprawdzą się również niezależnie od ich typu. Zebraliśmy dziś dla was w jednym miejscu 5 najczęściej zadawanych pytań na temat włosów i postaramy się na nie odpowiedzieć.

1Co zrobić jeśli włosy się puszą?

Włosy mają tendencję do puszenia się, jeśli są suche lub kręcone. Rozwiązaniem będzie tu odpowiednie nawilżanie i dociążanie końcówek. Pamiętaj o tym aby po każdym myciu stosować odżywkę lub maskę, a po jej spłukaniu nałożyć na końcówki serum ochronne. Jeśli włosy puszą się w ciągu dnia, pomocny może okazać się krem do prostowania lub jakikolwiek kosmetyk do stylizacji w formie kremu (a nawet kropla odżywki). Rozetrzyj kosmetyk w dłoniach i przejedź nimi po włosach. Zwróć szczególną uwagę na końcówki. Ten sposób pomoże ci dociążyć włosy w kryzysowych sytuacjach.

2Jak zapobiegać elektryzowaniu się włosów?

Elektryzowanie się włosów ma związek z ich niedostatecznym nawilżeniem, więc aby mu zapobiec powinnyśmy regularnie nawilżać włosy specjalnymi odżywkami i maskami. Jeśli elektryzujące się włosy doprowadzają cię do szału, rozetrzyj w dłoniach kilka kropli płynu do płukania tkanin i wygładź nimi włosy. Możesz użyć też żelu aloesowego lub w skrajnych przypadkach lakieru do włosów.

3Jak chronić końcówki przed rozdwajaniem?

Ochrona końcówek przed uszkodzeniami to istotny element codziennej pielęgnacji. Zawsze pamiętaj o nałożeniu serum ochronnego po umyciu włosów. Utworzy ono otoczkę wokół każdego włosa, dzięki czemu będą miały zapewnioną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

4Jak podnieść włosy u nasady?

Oklapnięte włosy są zmorą niejednej z nas. Aby im zapobiec możemy zastosować szereg trików:

  • suszyć włosy głową w dół
  • stosować wcierki unoszące włosy u nasady
  • używać sprayów dodających objętości
  • związywać wilgotne włosy wysoko na czubku głowy i rozpuszczać dopiero po wyschnięciu

5Jak opanować krótkie włoski odstające na całej długości?

Krótkie włoski odstające na długości włosów mogą być wyjątkowo irytujące. Aby je wygładzić pamiętaj o regularnym stosowaniu odżywek. Możesz też wprowadzić olejowanie do swojej codziennej pielęgnacji. Jeśli potrzebujesz wygładzić włosy na szybko, spryskaj je sprayem wygładzającym i wysusz na okrągłej szczotce. Możesz też rozprowadzić na długości włosów kroplę olejku lub serum silikonowego, które dociąży niesforne końce.